Prodlužování vlasů "Keratin"

- prodlužováním konkrétních pramínků, které se jednotlivě připojují k vlasům zákaznice keratino-voskovými spoji (spoj se nahřeje specielními kleštěmi).

Kleště mají teplotu kol 80-100 st.C. Odpůrci této metody většinou použijí argument "nebezpečné teploty", ovšem pozapomenou, že např. žehličku si málokdo nechá na 100 st.C, kdy na víc přejíždí vlasy po celé délce. 

Místo pramínků lze použít i prameny široké 4 cm „Double Hair.“

Pramínky jsou dostupné jak ze 100 % lidských vlasů, tak z umělých vláken a to v mnoha barvách, jak přirozených, melírovaných, fantasy. 

Dostupné jsou ve 3 strukturách – přírodně rovné, vlnité a kudrnaté.

APLIKACE

- aplikované pramínky vydrží 3 – 4 měsíce, záleží, jak rychle rostou Vaše přirozené vlasy, a na tom, jak se o vlasy staráte. Čím lepší péči svým vlasům poskytnete, tím déle vydrží.

JAK SE O DOPLŇUJÍCÍ PRAMÍNKY STARAT

– během 3 až 4 měsíců může několik doplňujících pramínků vypadnout. Ovšem není to nic nestandardního, pramínky dobře uschovejte a při nové aplikaci se opět použijí. K sundání pramínků by mělo dojít zhruba 3. měsíc od nasazení, kdy díky růstu Vašich vlasů začínají být vidět spoje. Také je dobré zachovat termín "posunutí" (tedy sundání a opětovná aplikace) proto, že standarně vypadne až 100 vlasů denně a připevněný pramen by mohl zatížit Vaše vlasy tak, že by se vytrhly společně s nasazeným pramenem.

ODSTRANĚNÍ A OPĚTNÁ APLIKACE

– odstranění pramínků je jednoduchý proces, který pokud je proveden kadeřníkem, nepoškozuje vlastní vlasy. Pramínky se odstraní pomocí rozpouštědla, které rozpustí spoj. Vlasy se poté důkladně vyčesají, umyjí a ošetří. Kvalita doplňujících pramínků je garantována 6 měsíců a to v případě, že se o ně pečujete dle doporučení. Čím lépe se o ně staráte, tím déle vydrží. Dobrou zprávou je, že kadeřník může doplňující pramínky aplikovat znovu (eventuelně lze některé pramínky dokoupit). Opětovná aplikace je cenově velice výhodná, její náklady jsou několikanásobně nižší než první aplikace.

Nevýhodou je, že se před nasazením musí starý keratinový spoj ustřihnout, tedy se vlasy zkracují cca o 0,5-1,0cm u každé další aplikace.

OŠETŘOVÁNÍ VLASŮ

nejvhodnější je používat měkký kartáč se štětinami, který je vyroben právě pro prodlužované vlasy, obyčejným hřebenem se mohou připevněné pramínky vytrhnout. Doporučujeme začít vlasy česat od konečků a pak přes prostředek pokračovat až ke kořínkům.

Poznámka: Kudrnaté pramínky by se neměly česat či fénovat, jinak by byly krepaté. Stačí je upravovat prsty.

Nikdy vlasy nečesejte pokud jsou mokré! Na noc je nejlépe vlasy lehce svázat, aby se nezamotaly. Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy!

Mytí: Před mytím nejdříve vlasy pročešte, dále myjte po růstu vlasů, tedy v záklonu, jinak by mohlo dojít k propletení spojů a tím zbytečné práce s následující úpravou. 

Po aplikaci nemýt 24 hod!

Před aplikací nebarvit ani nijak chemicky neupravovat 3 dny.

Kondicionér - nasazované vlasy jsou bez přirozené vláhy, tedy svou podstatou sušší a méně elastické, proto je nutné používat kondicioner. Použijte jej pouze na konečky a prostřední část, jemně promasírujte. Nedoporučujeme nanést na kořínky vlasů - jednak s nimi většinou žádný problém co se týče hydratace není a jednak by se mohl dostat pod keratinové spoje, což by mělo za následek sjíždění pramene z vlasu a dřívější vypadnutí. Pokud budou konce vlasů i nadále suché, doporučujeme použít speciální olej na vlasové konečky, nebo přidat neoplachový kondicioner.

Sušení ručníkem: Po opláchnutí vymačkejte přebytečnou vodu, omotejte hlavu ručníkem a jemně promněte. Pak lehce rozdělte vlasy prsty, nepoužívejte kartáč, pokud jsou stále vlhké. Mokré a vlhké vlasy nemotejte do turbanu, hrozí nebezpečí zacuchání, ale nechte je volně uschnout.

Sušení a styling: Pramínky můžete nechat uschnout volně či použít fén. Při fénování nastavte studený vzduch a používejte pouze kartáč s měkkými štětinami. Na suché vlasy pak můžete použít horké natáčky, zvlňující či narovnávací žehličku. Cokoliv jste zvyklí použít na své vlastní vlasy, můžete požít na nové pramínky. Při žehlení spoje nepřejíždět žehličkou, (ani kulmou), dochází k mírnému roztavení, a následně k rychlejšímu uvolnění pramenu.

Pokud použijete dokončující styling, vyberte si výrobky s nízkým obsahem alkoholu, neboť alkohol narušuje spoje a tím také dochází k posouvání nasazeného pramene.